По будням с 9:00 до 18:00

20.09.2022
566

Готуємо томати на зиму: найкращі рецепти

Зібрали врожай помідорів – тепер можна приступати до їх заготівлі на зиму. Спочатку рекомендуємо відібрати «правильні» плоди для засолювання. Ідеально підходять невеликі, стійкі до патогенної флори томати з щільною шкіркою, м'якоттю, дрібним насінням і високим вмістом вуглеводів. Для приготування соків та соусів найкраще підійдуть соковиті м'ясисті плоди з тонкою шкіркою.

Помідори половинками

Готові помідори половинками відрізняються ніжним солодкуватим смаком, що запам'ятовується. На одну літрову банку візьміть по 5-6 дрібних плодів. Їх потрібно промити та нарізати половинками.

  • Наріжте кільцями 3 цибулини та розділіть на частини 6 зубчиків часнику.
  • Підготуйте приправи: перець мелений і горошком, гвоздика, лавровий лист.
  • На дно банки викладіть шар нарізаних томатів, потім цибулю з часником і посипте приправами. Викладайте всі плоди шарами у банки. Залийте окропом.
  • Готуємо маринад. Розрахуйте на одну банку півлітра води. Закип'ятіть у каструлі, додайте 1 ч.л. солі, 3 ст.л. цукру, 2 ст.л. рослинної олії та 2 ст.л. 9% оцту.

Тепер злийте з банок окріп і залийте маринадом. Залишилось закатати банки. Відразу ж їх переверніть. Після остигання приберіть у темне прохолодне місце.


Консервовані томати

Хіба ж можна обійтися без традиційних маринованих помідорів на зиму? Якщо ні, то давайте їх приготуємо за простим класичним рецептом.

  • На дно банки викладіть шар зелені. Можна взяти петрушку, кріп. Додати трохи перцю, лавровий лист, гвоздику і нарізаний часник.
  • Щільно викладіть заздалегідь вимиті томати, зверху – знову шар зелені з приправами.
  • Залийте всі банки окропом, залиште на 15 хвилин. Злийте воду в каструлю. Додайте в цю рідину сіль, оцет, цукор. Коли закипить, потримайте на малому вогні 1-2 хвилини.
  • Тепер залийте томати маринадом та закатайте банки.

Перед приготуванням плоди відсортуйте, не використовуйте навіть трохи пошкоджених, ретельно вимийте. Стерилізація кришок та банок обов'язкова.

Квашені помідори

Для закваски беріть стиглі помідори бажано однакового розміру. Промийте плоди та видаліть суцвіття. На дно 3-літрових банок викладіть подрібнену зелень і нарізаний на частини часник. Із зелені можете взяти:

  • кріп;
  • петрушку;
  • листя хрону;
  • листя вишні та смородини;
  • стебла селери.

Тепер приготуйте розсіл. На один літр води візьміть 3 ст.л. солі. Просто прокип'ятіть рідину протягом декількох хвилин і дайте охолонути. У банку рядами викладіть помідори, але так, щоб вони не прим'ялися. І залийте їх розсолом. Закрийте банку звичайною капроновою кришкою. Поставте квашені помідори в холодильник чи льох.

Томатний сік

А ще давайте приготуємо смачний томатний сік. Готуємо за рецептом на 3 кг томатів. Сорт не має значення, але важливо, щоб помідори були стиглими та м'ясистими. Наріжте плоди четвертинками, видаліть серединку і пропустіть через м'ясорубку (на дрібній сітці). Повинна вийти повітряна маса. Поставте її на плиту, під час нагрівання обробляйте блендером доти, доки не закипить. Тепер додаємо 2 ст.л. цукру, 1 ст.л. солі та 10 штук гвоздики. Варіть томатний сік 15-20 хвилин, постійно помішуючи. Залишилось розлити сік у стерилізовані банки та закатати.


Це не всі консервації, які можна приготувати з помідорів. Головне, щоб урожай був здоровим та щедрим. А досягти цього не так просто. Важлива умова – використовуйте якісний посівний матеріал, який можна замовити у нашому інтернет-магазині, вчасно обробляйте посадки фунгіцидами та інсектицидами, вносьте добрива. Але ці рекомендації будуть актуальними вже наступного сезону.

Схожі статті
Написати відгук
Увага: HTML не підтримується! Використайте звичайний текст.