По будням с 9:00 до 18:00

13.07.2023
996

Правила внесення добрив

Сонце, повітря і вода - беззаперечні чинники росту та розвитку майже всіх живих організмів. Проте, якщо ви до цього додасте комплекс вітамінів –  вдячність не за горами. Це стосується і рослин: як дикорослих, так і сільськогосподарських культур. Для них «вітамінізація» - це своєчасне внесення добрив.

Для чого потрібні добрива?

Азот, кальцій, магній, фосфор, калій, сульфати та інші хімічні елементи необхідні і рослині, і ґрунту. Завдяки їм можна контролювати кислотність ґрунту, покращити врожайність культури.  Як і в якій кількості вносити і які обрати - залежить від ряду чинників, тому зверніть увагу на:

  • умови росту рослини;
  • виснаженість ґрунту;
  • кліматичну зону.

Рослина сама підкаже, чого їй бракує.  Наприклад, поблідла зелена маса, тонкі стеблини, коричнево-буре листя вказує на потребу в азоті, а фіолетові плями на листках та затримка розвитку плодів – дефіцит фосфору. Звичайно, таке «читання» під силу фахівцю. Що ж робити початківцям?


Прості правила

Деякі загальні правила щодо внесення добрив допоможуть усім. Немає одночасних термінів внесення добрив – усе залежить від культури, яку ви вирощуєте (наприклад, хвойні рослини підживлюють на другий рік після посадки, а помідори – через два тижні).

  • Підживлення ґрунту проводиться до посівних робіт. Пізня осінь – вводять фосфорно-калійні добрива, рання весна – азотні.
  • Додати добрива варто і під час посіву. Але в жодному разі не допускати контакту насінини з хімікатами. На такому етапі перевагу надають добривам, розведеним у ґрунтовому розчині.
  • Після проведення основного підживлення ґрунту процес не зупиняється: гідропоніка, фертигація, кореневе та позакореневе підживлення – наступні етапи у догляді за рослинами.
  • Органічні добрива (результат переробки рослинного та тваринного матеріалів) – торф та перегній – основні елементи екопродукції – допомагають зберегти природну структуру ґрунту, усі поживні речовини та вологу.
  • Надаючи перевагу органіці, варто пам’ятати, що таких добрив потрібно багато: малі дози при великому виробництві не виправдовують витрат.
  • Мінеральні добрива сприяють швидкому усуненню проблем – містять ряд мікро- та макроелементів необхідних для розвитку рослин.

Внесення добрив має бути контрольованим, перенасичення шкодить і рослині, і ґрунту. Щоб не нашкодити – поради спеціалістів не завадять.

Добрива від Bubochka

В інтернет-магазині Bubochka.ua широкий асортимент мінеральних і органічних добрив, які варто застосовувати у вегетативний період росту рослини або в час посадки. Вам знадобляться:

  • Boroplus – органічні молекули, що позбавлять рослину фітотоксичності.
  • Geoplant – торфомінеральне добриво для зменшення кількість нітратів, покращення біобалансу культури.
  • Плантафол – при обмеженому доступі поживних елементів до кореневої системи.

Bubochka.ua  стане в пригоді у найнепередбачуваніших ситуаціях.

Схожі статті
Написати відгук
Увага: HTML не підтримується! Використайте звичайний текст.