По будням с 9:00 до 18:00

15.11.2022
690

Скарифікація газону восени

Вода, кисень та повноцінне живлення – це запорука росту і розвитку не тільки людини, але й таких, на перший погляд, несумісних речей, як – газони. Впродовж свого функціонування газон, звичайно, несе естетичну цінність, проте непомітно руйнується сам:

  • утворюються залисини або нерівності;
  • через надмірну вологість - попрілості та гриби;
  • через накопичення сухих відходів верхній шар ґрунту перетворюється на солому.

Тому газон потребує не меншого догляду, ніж будь-який живий організм. Якщо ігнорувати ці та інші моменти, термін експлуатації цього виду покриття буде короткотривалим.

Зокрема восени, газони потребують передбачення та проведення таких видів робіт, як:

  • скарифікація (вичісування газону від соломи);
  • аерація (провітрювання ґрунту, насичення його киснем).

Зазвичай перевагу надають аерації, проте помилково. Ці види робіт взаємопов’язані – йдуть у комплексі. Після аерації необхідно проводити скарифікацію та підживлення безазотними добривами.


 Як позбавити рослини «стресу»

Потрібно докласти чимало зусиль, аби результат нас тішив. Найперше залишайтеся  спостережливими. Газон просить про допомогу, коли з’являються такі ознаки:

  • попрілості та швидке пожовтіння,
  • застояна вода,
  • цвіль,
  • шар соломи перевищує 5 мм.

Отже, попереду скарифікація. ЇЇ необхідно проводити двічі на рік. Після весняного «вичісування» варто планувати мінімальний досів, а восени – підживку безазотними добривами та невеликою кількістю вапна.

З чого почати?

  1. Оберіть сонячний день.
  2. Попередньо скосіть траву.
  3. Уражений мохом газон обробіть гербіцидами (за два тижні).
  4. Прокладіть «два маршрути»: вздовж газону (як газонокосаркою) і по діагоналі (під кутом 45°), не заглиблюючи леза більш ніж на 5 мм.

Спеціалісти зауважили, що найбільше скарифікація необхідна навесні – після теплої зими, коли «розігрітий» грунт схильний до грибкових захворювань.

Зауважте! Отримані під час скарифікації відходи не можна використовувати як компост, вони можуть бути ураженими хвороботворними бактеріями.

Чим скарифікувати газон?

Хоч скарифікація, на перший погляд, нескладний процес, проте варто доручити її спеціалістам. У промисловості застосовують сучасні скарифікатори, що водночас роблять і аерацію газону.

Якщо ж ви обрали – працювати самостійно, то вам необхідний металевий чи дерев’яний каток із прикріпленим у декілька рядів цвяхами. Після саморобного скарифікатора прорідіть газон та зберіть дерен.

І пам’ятайте: кожен творить прекрасне «завтра» своїми руками.

 

Схожі статті
Написати відгук
Увага: HTML не підтримується! Використайте звичайний текст.