По будням с 9:00 до 18:00

15.10.2023
459

Посів моркви восени: правила та поради, найкращі сорти

Якщо ви хочете смакувати свіжою морквиною вже у червні, є сенс подумати про висів цієї культури «під зиму». Цей спосіб широко використовують як досвідчені садівники та дачники, так і фермери, які вирощують моркву на продаж. В цій статті поговоримо про те, коли висівати насіння, як підготувати ґрунт, як доглядати за озимою морквою, а головне – які сорти обирати для осіннього посіву.


Важливі умови та поради

Почнемо з термінів. Врахуйте, якщо насіння буде висіяне зарано та дасть сходи ще до заморозків, посіви можуть загинути від перемерзання. Ідеальний час для висіву озимої моркви – друга половина листопада. В цей період земля вже достатньо суха та холодна. Насіння перебуватиме в стані спокою, а весною зійде зі всією силою.

Підготовка ґрунту:

  • оберіть суху ділянку без застою води;
  • скопайте землю та внесіть добрива;
  • якщо ґрунт забитий, додайте піску та торфу.

Із добрив можна використати калій – 10 г, гній – 3 кг та суперфосфат – 25 г на 1 метр квадратний. Грядку підготуйте, зробіть борозни (4-5 см в глибину) із міжряддями 30 см та залиште до настання заморозків. А вже коли похолодання буде стабільним, розкладіть насіння в борозенки та присипте землею, змішаною з торфом.

Догляд за висіяною восени морквою

Будьте готові до того, що паростки почнуть з’являтись лише навесні після танення снігу. Коли зелена частина досягне висоти 3-4 см, варто прорідити моркву (оптимальна відстань між морквинами – 3-5 см). Наступне проріджування проводиться, коли морквини будуть розміром з палець. Не забувайте про полив – так врожай буде соковитий та смачний. Для відлякування попелиці, молі, морквяної мухи поруч розмістіть грядки з цибулею. На 4-5 тиждень після появи сходів підгодуйте моркву рідкою нітроамофоскою.


Вибір сортів моркви для осіннього посіву

Для осіннього посіву годяться ранні сорти моркви. Вони мають короткий термін дозрівання, швидко дають сходи. Насолоджуватись врожаєм ви зможете вже на початку літа. Отже, які сорти обрати?

  • Лосиноостровська. Гладкі рівні коренеплоди довжиною до 18 см.
  • Нантська. Циліндричні морквини з загостреними кінчиками, довжина до 15 см.
  • Монамтей. Середньоранній сорт з коренеплодами циліндричної форми.
  • Шантане. Столовий сорт з великими морквинами. М’якоть солодка, щільна, з високим вмістом каротину.

Використовуйте свіже якісне насіння, щоб не звести свої зусилля нанівець. Пропонуємо замовити насіння моркви для осіннього посіву в нашому інтернет-магазині. 

Схожі статті
Написати відгук
Увага: HTML не підтримується! Використайте звичайний текст.