По будням с 9:00 до 18:00

06.09.2023
5288

Посадка картоплі восени: особливості технології

Ану згадайте, як чудово проростає картопля, яку ви забули восени в землі… Весною на місці однієї картоплини з’являється декілька. Чому б цю випадковість не перетворити в закономірність та не отримати з неї вигоду? Так-так, поки всі тільки садять картоплю, ви вже можете зібрати урожай.

Отже, спочатку з’ясуємо як так, що картопля не замерзає. Виявляється, що на глибині 10-15 см бульби здатні витримувати температуру до -10°С, тому посадка під зиму таки має сенс.


Переваги та недоліки посадки картоплі під зиму

Осіння посадка картоплі – це не лише можливість отримати ранній урожай. Технологія має декілька важливих переваг. Рослини стійкі до фітофторозу на відміну від тих, що ростуть влітку. Посадка під зиму доволі продуктивна – врожайність культури вражаюча. Ще один плюс – вам не доведеться прополювати грядки, адже вони будуть замульчовані.

Щоб бути відвертими, розповімо ще й про недоліки способу. Якщо будуть сильні морози, є вірогідність загибелі врожаю. Зимову картоплю важко захистити від гризунів та капустянки. На цьому все. Але гарантуємо, якщо ви все зробите правильно, результат неодмінно вас потішить.

Як садити картоплю восени?

Починаємо з вибору насіннєвої картоплі. Враховуйте, що бульбам доведеться перебувати в екстремальних температурних умовах, обирайте лише здорові великі картоплини вагою близько 150 грамів. Придбати картоплю для осінньої посадки можна в нашому інтернет-магазині. На вибір сорти з чудовими смаковими характеристиками.

Ранні сорти дають врожай швидше. Але якщо в січні буде відлига, кущі почнуть активно рости. А якщо потім вдарять морози, частина з них з високою вірогідністю загине. Пізні сорти спочатку відрощують кореневу систему, потім росте наземна частина. Вони більш стійкі до температурних перепадів, але врожай дадуть пізніше. Коли вибрали та підготувати матеріал, можна переходити власне до посадки.

  1. Обирайте грядку, де росли бобові або капуста.
  2. Садіть картоплю в період перших осінніх заморозків.
  3. Розбийте грядки (ширина – 70 см, відстань між грядками  – 80-100 см).
  4. Оптимальна глибина посадки – 15-20 см. Дно викладіть компостом, цибулинням, золою.
  5. Викладіть картоплини в ямки присипте землею. Зверху грядки прикрийте сосновими гілками, соломою, тирсою, сіном. Для захисту від гризунів покладіть зверху отруту.
  6. Накрийте посадки білим спандбондом. Плівку використовувати не рекомендуємо, під нею рослини спотіють.

Весною всю мульчу потрібно зібрати, над грядками встановити дуги, на які навісити спандбонд. Забезпечте рослинам, які вже встигли зійти, якісний полив, можна з додаванням стимуляторів росту. Коли картопля підросте до 10-15 см, зніміть парник та замульчуйте кущики. Тепер можна чекати врожаю. 

Схожі статті
Написати відгук
Увага: HTML не підтримується! Використайте звичайний текст.