По будням с 9:00 до 18:00

02.11.2022
341

Осіння обробка плодових дерев

Сад – це джерело натхнення та осередок «вітамінного збагачення». На жаль, часто далі за споглядання краси, ми не заглядаємо. А це жива істота, яка потребує не меншого піклування, аніж людина. І особливо відчутно це восени, коли зібрано плоди і дерева готуються до тривалого зимового спокою. Тоді професійний садівник має продумати етап обробки – знешкодження усіх можливих «непроханих гостей», що знаходять собі поживу в корі, ґрунті, органічних відходах та відчутно шкодять рослині. 

Для чого, чим,  як і коли це робити?

Для чого?

Окрім корисних комах і бактерій, існують шкідники. Знайшовши собі прихисток на дереві чи поблизу, вони навесні максимально швидко розмножуються і спричиняють захворюваність не одного дерева, а в мінімальні строки – усього саду.

Чим?

Найкращий варіант – мідний купорос:

  • знищує існуючих та відлякує нових шкідників;
  • сприймається як універсальна підживка.

Варто також вивчити можливості сечовини та залізного купоросу.

Коли і як?

Усі обробки рекомендують проводити восени, бо хоч дехто продовжує їх і навесні, але за зиму більшість заражень вже відбулося. І позбутися їх буде складніше.

 Обробка передбачає:

  • побілку стовбура та обробку пристовбурного кола або ж усього дерева за потреби;
  • детальне вивчення складу засобу для обробки (бажано інсектициду широкого спектру дії) та умов його дозування.

Відсутність додаткових профілактичних робіт (крім збору плодів) – унеможливлює збереження здорових дерев, готових до майбутнього вегетативного періоду.


На замітку садівнику-початківцю

1. Для знезараження плодово-ягідних культур та попередньої дезінфекції приміщень, у яких зберігають  урожай, варто використовувати купорос. Досвідчений садівник знає, що поєднання солі сірчаної кислоти з різними металами – це ідеальний засіб для боротьби із грибковими інфекціями плодових дерев, що позитивно впливає на грунт, сприяє росту та розвитку рослин.

2. Якщо вашому саду загрожує кліщ, попелиця, довгоносик чи різного роду плямисті попрілості – на допомогу прийдуть фунгіциди. Навіть при упередженому ставленні до їх використання, потрібно визнати безумовні переваги.

  • Протравлення насіння – це знищення багатьох хвороб у зародку рослини.
  • Обробка ґрунту сприяє знезараженню навколишньої території.
  • Можливість використання в період спокою – боротьба із зимуючими шкідниками.
  • Можливість використання у вегетативний період – спосіб профілактичних робіт.

Обираючи оптимальний засіб для боротьби із шкідниками плодових дерев, радимо звернути увагу на фунгіцид «Брунька», який:

  • по-перше, знищує тлю, довгоносиків, щитівку та хибнощитівку в період зимівлі, клястероспоріоз та інші захворювання вишні, абрикоса, яблуні, персика, сливи, груші та винограду;
  • по-друге, може застосовуватись і восени, і навесні (за погожої днини).

Доглядайте за своїм садом – він обдарує вас щедрими плодами.

Схожі статті
Написати відгук
Увага: HTML не підтримується! Використайте звичайний текст.