По будням с 9:00 до 18:00

09.07.2022
353

Що посадити в липні?

В середині літа ви зібрали урожай, маєте вільні ділянки? Без вагань засівайте їх знову, бо до холодів ще вдосталь часу. Липень – фантастичний місяць для висадки насіння, позаяк температура ґрунту та повітря висока. А довгі теплі дні з добрим рівнем освітленості сприяють вегетації рослин.

Що садити, щоб отримати гарний результат

Відразу ж приходить на думку салатна зелень. Так, адже її можна вирощувати протягом всього року, якщо не на грядці, так на балконі чи в теплиці точно.  Огіркова трава, кріп, крес-салат, шпинат, рукола, петрушка, цибуля-порей дають швидкий урожай. Їх можна сіяти постійно з березня до вересня і споживати вітамінні салати. Але на цьому не все!

  • Овочі. Ріпа, морква, редька, бруква, пастернак, буряк, коренева петрушка досягнуть зрілості та максимальних розмірів у вересні.
  • Бобові. Липень є останнім місяцем для посіву гороху, бобів, квасолі, щоб дати стручкам час дозріти. Гарний урожай дають карликові сорти за умови щедрого поливу
  • Багаторічні культури. Щавель, ревінь, цибуля-батун, багатоярусна цибуля, спаржа встигнуть до заморозків добре вкоренитись і утворити розетки листя.
  • Квіти. На квітниках можна сіяти й живцювати дворічні та багаторічні культури.

Липень дозволяє висаджувати в ґрунт розсаду з теплиць - це найкращий час для озимої капусти, вирощеної з насіння у травні. Якщо на початку місяця посадити розсаду кабачків, огірків, кукурудзи – можна збирати урожай до кінця вересня.


Що треба знати для повторного вирощування рослин?

Влітку найнижчий рівень ґрунтових вод, найбільше спекотних днів, високий рівень випаровування, тому липневий посів має свої особливості. Ми підготували поради від досвідчених городників.

  • Підготуйте грядку: видаліть залишки рослин; внесіть відповідні добрива; полийте кілька разів, щоб грунт зволожився на глибину 15 см.
  • Обирайте для посадки скоростиглі сорти з терміном дозрівання 50-80 днів.
  • Зверніть увагу на терміни проростання насіння: безумовним лідером є крес-салат, що зійде через 3-4 дні; буряк 10-14, огірки 3-5, горох 7-10 днів.
  • Врахуйте ступінь затінення грядок: огіркову траву і деяку салатну зелень висівайте у затінку, бо на сонці швидко зацвіте і загрубіє.
  • Пам'ятайте про умови сусідства і сівозміни: рослина для повторного посіву має бути іншого виду, щоб не перебрати захворювань попередньої.
  • Висівайте тільки пророщене насіння в рясно злиті водою борозенки.
  • Дотримуйтеся режиму додаткового поливу.

Отримати вторинний урожай реально та дуже просто. При дотриманні умов догляду навіть невелика грядка забезпечить ваш стіл соковитими овочами і свіжими салатами до пізньої осені.

Схожі статті
Написати відгук
Увага: HTML не підтримується! Використайте звичайний текст.