По будням с 9:00 до 18:00

31.03.2017
257

Догляд за газоном НАВЕСНІ, ключові моменти!

Ось і настає чудова весняна пора, яка дозволить насолодитися всіма принадами природи! Все навколо оживає і зеленіє ... Не виняток і Ваша галявина, яка після довгих холодів нарешті зможе порадувати своєю яскравою свіжою зеленню. Але чи все так просто ?!
Звичайно ж, без догляду тут не обійтися. Після стресового холодного періоду Ваш газон все-таки потребує нескладних, але в той же час таких необхідних операціях:


накочення
Першою дією після сходу снігового покриву, яке необхідно зробити, є коткування газону. Це пов'язано з численними циклами заморожування / відтавання грунту, що призводить до виникнення нерівностей і купин. Накочення дозволяє вирівняти поверхню газону, зберегти більше вологи в грунті. Крім того, ця процедура зменшує розвиток бур'янів, моху та шкідників.

 

вичісування
За тривалий зимовий період на поверхні газону утворюється «повсть», що складається з сухої трави, який може служити джерелом хвороб і шкідників. Процедура досить трудомістка, якщо проводиться вручну. Звичайні віялові граблі справляються з вичісування погано, тому краще підходять кручені. Альтернативою є електричний вертикулятор (вичесиватель). Вичісування проводиться в двох напрямках: спочатку уздовж, потім поперек ділянки.

 

аерація
Наступним прийомом після вичісування є аерація. Вона забезпечує хороший доступ води, повітря і добрив до коріння рослин. Сама процедура складається з проколювання верхнього шару грунту і дерну на глибину 10-15 см. На невеликих площах газону використовують садові вила або черевики з довгими шипами. На великих площах краще зі своїм завданням і швидше впораються спеціальні аератори.

 

підживлення
Кращим дією після аерації і вичісування буде підживлення газону. Внесення азотних добрив сприятиме швидкому відростання трави і насиченого кольору. Фосфорні і калійні добрива підвищать стійкість до несприятливих факторів. Тому найкраще вносити комбіноване добриво, наприклад «Royal Mix для газон весна-літо», «Standart NPK для газон весна-літо», а також «Agrecol для закладки та регенерації газонів» з пролонгованим дією.

 

полив
Якщо добрива вносилися в сухому вигляді і в перебігу двох днів не було опадів, то необхідно провести полив газону. Надалі необхідність в поливі залежить від погодних умов. Кращий час для поливу - ранній ранок. Полив в денний час може викликати опіки листя, а у вечірній час - привести до появи хвороб.

 

Стрижка
Проводити першу в році стрижку газону необхідно не раніше, ніж висота трави досягне 6-8 см. Висота стрижки залежить від виду вашого газону. Трава під час стрижки повинна бути сухою, а грунт вологою. Першу стрижку бажано не робити занадто низькою, так як газон ще не до кінця зміцнів після зими. Якщо для стрижки ви використовуєте роторні газонокосарки, перевірте, щоб всі ножі були гострими.

 

Боротьба з шкідниками та хворобами
Після зими необхідно ретельно оглянути всю ділянку з газоном. Якщо ви помітили нездорову плямистість і в'янення рослин, не пов'язані з поливом і іншими заходами, потрібно з'ясувати причину явищ та вжити заходів щодо усунення. При великому скупченні шкідників - обробити відповідним інсектицидом. Якщо ви помітили білу субстанцію на склеєних стеблинках трави - це, швидше за все, снігова пліснява. Дуже поширена хвороба і діяти необхідно якомога швидше. Для початку траву в місці виявлення хвороби коротко підстригають, потім обробляють протигрибковими препаратами. Якщо не вжити екстрених заходів, то хвороба може охопити весь газон і тоді єдиним виходом буде повна його заміна.

 

підсівши
Цей пункт необхідний тільки в тому випадку, якщо на газоні з'явилися «облисіли» фрагменти. Зазвичай такі зони з'являються в інтенсивно використовуваних місцях, де є застій води, або коли на газоні довго що-небудь стояло. Є два шляхи вирішення проблеми. Можна замінити пошкоджену ділянку новим фрагментом дерну, взятого з країв або з-під кущів. Але все ж краще підсіяти траву. Для цього ділянку розпушують, вирівнювати і засівають семенасм нової газонної трави.

Ось і всі необхідні заходи для восстанавленія Вашого газону. Безумовно, якщо газонне покриття зберегло всі свої властивості і не потребує вищеперелічених заходи, можна обійтися тільки поливом і добривом.

Нехай зелена галявина радує Вас і Ваших близьких!

Написати відгук
Увага: HTML не підтримується! Використайте звичайний текст.