По будням с 9:00 до 18:00

08.02.2022
5708

Схема посадки помідорів

Помідори досить вимогливі до умов зростання. Вони не люблять тіні, віддають перевагу добре освітленим ділянкам. Не можна садити томати у тих місцях, де під час дощів може застоюватися вода, перезволоження культура не переносить. Сорти комфортно почуваються на злегка кислому або нейтральному ґрунті, попередньо удобреному органікою.

Типові схеми посадки помідорів

За якою схемою садити помідори на ділянці? В принципі, розмістити саджанці можна як завгодно, головне, щоб умови були підходящими. Але ми схиляємося до того, що простір на грядках потрібно заповнювати максимально раціонально, тому поговоримо про найбільш вигідні і практичні схеми посадки томатів.

  • Стрічкова. Застосовується у випадках, якщо є умови для формування масштабних грядок. Спочатку копаємо борозну глибиною до 30 см, у ній проробляємо невеликі лунки. Оптимальна відстань між ямками – 40 см, між траншеями – 80 см. Якщо сорт високорослий, збільште відстань між борознами до 90 см. Використання стрічкової схеми дозволяє забезпечити посадкам ефективний полив.
  • Шахова. Саджанці висаджуємо в шаховому порядку по обидві боки борозни. Ця схема вважається найкомпактнішою.
  • Стрічково-гніздова. Схожа на стрічкову. Саджанці розміщуємо по обох боках траншеї. Відстань між борознами – не менше 1,5 м, між кущиками – 20-30 см. Ця схема підходить для низькорослих сортів.
  • Квадратно-гніздова. Гнізда розміщуються на грядці у вигляді квадрата. Відстань між саджанцями – 50 см, між квадратами – 80 см. При використанні такої схеми зручно поливати рослини, обробляти ґрунт та збирати врожай.

Кожна схема має переваги. Вибирайте ту, яка найбільш зручна для вас. Після висадки саджанців не забувайте про те, що вони потребують грамотного догляду.

Важливі особливості догляду за посадками

Перед тим, як садити рослину в лунку, влийте туди трохи теплої води з марганцівкою. З саджанців потрібно видалити зайві листочки. Виймайте кущі з ємності акуратно, щоб не пошкодити кореневу систему.

Посадку найкраще здійснювати надвечір. Для високорослих сортів відразу споруджуємо шпалери. Періодичність поливу: не частіше ніж один раз на тиждень. Також бажано провести мульчування, щоб затримати вологу у ґрунті. Підв'язка важлива навіть для низькорослих сортів, адже у них тендітні стеблинки. Як тільки з'явилися бутони, починайте видаляти пасинки.


Написати відгук
Увага: HTML не підтримується! Використайте звичайний текст.