По будням с 9:00 до 18:00

30.01.2022
443

Посадка перцю: кроки до високого врожаю

Перець – продукт, який часто можна зустріти в раціоні будь-якого українця. Його використовують у їжу в сирому вигляді, запікають, тушкують, готують салати, заморожують та консервують на зиму. У солодких сортах перцю міститься маса вітамінів та корисних елементів, що позитивно впливають на нормальне функціонування серцево-судинної та травної системи. Вирощувати цю культуру не дуже складно, і за оптимальної організації городніх робіт можна отримувати хороші врожаї на невеликих ділянках.

Як правильно вирощувати перець

Ця культура передбачає переважно посадку через розсаду. Спочатку слід підготувати ґрунт. Зазвичай вибираються сонячні ділянки, куди немає доступу сильним та різким вітрам. Не можна займати місця, де раніше висаджувалися картопля та помідори. Добре перець росте після огірків, квасолі, капусти, кавунів, динь та гарбуза.

  • Перед висадженням розсади ґрунт потрібно очистити від старих коренів та каміння, добре спушити.
  • Можна підживити сумішшю з суперфосфату, перегною та деревного попелу або біочаром. Також потрібно підготувати і рослини. Для цього приблизно за 10 днів до висадки їх потрібно виносити на деякий час надвір, де температура нижче. Період перебування в таких умовах слід поступово збільшувати – таким чином проводиться загартовування розсади.
  • Перець висаджується у відкритий ґрунт при досягненні у висоту не менше 15 см, при цьому кожен кущик повинен мати 6 листочків.
  • Лунки робляться за схемою 40х40 см, кожна з них проливається теплою водою до утворення кашоподібного стану. Корінь рослини повинен розташовуватись вільно, без заломів. Далі потрібно присипати його землею, трохи ущільнюючи. Можна також замульчувати ґрунт біля стебла.

Як доглядати за культурою

Перець - не дуже вибаглива рослина, але водночас вона потребує рясних поливів. Бажано на ділянці облаштувати крапельну систему, яку потрібно запускати щонайменше двічі на день. При ручному поливанні потрібно брати теплу воду з розрахунку 1 літр на паросток. Для дезінфекції можна додавати трохи марганцівки, але необхідно слідкувати, щоб вода не залишалася на листі в сонячну погоду.

Крім того, потрібно проводити періодичне розпушування ґрунту, забезпечуючи доступ повітря до коріння. Перше підживлення перегноєм або попелом рекомендовано через два тижні після посадки рослин. Далі її можна робити з інтервалом два тижні за допомогою мінеральних добрив.

Важливо стежити за хворобами та шкідниками. Якщо в ґрунті на ділянці спостерігаються капустянки, личинки хруща, колонії мурах, є сенс скористатися хімічними препаратами.


Схожі статті
Написати відгук
Увага: HTML не підтримується! Використайте звичайний текст.